FANDOM


Trumna Anny Batory to wampirze urządzenie będące skrzyżowaniem machiny tortur, więzienia i sposobu pozbywania się niewygodnych wampirów.

Z zewnątrz wygląda jak cylindryczna, metalowa kapsuła. Wnętrze trumny wypełnione jest kolcami, które wbijają się głęboko w ciało związanego łańcuchem więźnia. Cała trumna i miejsce jej przechowywania obłożone są ochronnymi glifami.

Według wiadomości Dory Wilk jej zastosowanie jest zabronione od ponad pół wieku, a wcześniej była to kara, którą może wyznaczyć wyłącznie głowa gniazda swojej progeniturze.

Wzmianki

W opowiadaniu Szkielet w szafie z tomu Ropuszki Dora wraz z Witkacem znajduje pustą trumnę Anny Batory, gdyż jej więzień uciekł. Szybko okazuje się, że to nie Roman, ale jego stworzyciel Eustachy ją tam ustawił. Zakładnik trumny - Antoni - zostaje odnaleziony niedługo po tym.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki